Ny stifklemme på Stifinnerpost 18
Stifteklemme på post 18 som var stjålet er nå erstattet med en ny.
hilsen arrangøren
Stifteklemme på post 18 som var stjålet er nå erstattet med en ny.
hilsen arrangøren
Jeg traff en ung gutt idag ved flere poster som bare hadde sandaler på bare bena. Vi traff hverandre flere ganger på postene mellom Sognsvann og Vettakollen. Selvfølgelig tenkte jeg ikke på fotoapparatet i sekken før post 9, men da var et for sent, bena ble ikke foreviget. Han var i følge med sin mentor i orientering.
Post 9 ligger på en kolle i nydelig sol idag.
Stemplet er fjernet. Posten er nok alt for lett synlig! Ingen kode heller!
Hei, var på post 18 i dag, og her manglet dessverre stempelet. Dette er meldt fra om, så det kommer sikkert et nytt stempel snart :)
OPPDATERING: Nå henger det nytt stempel på denne posten.
Idyllene er mange og de står tett i tett, men noen utnytter dem vel personlig. Det kan være fristene for mange å utnytte marka, men denne måten er kansje litt på kanten. Det var ikke langt til nydelig utsikt heller.
Idyllene er mange og de står tett i tett, men noen utnytter dem vel personlig. Det kan være fristene for mange å utnytte marka, men denne måten er kansje litt på kanten. Det var ikke langt til nydelig utsikt heller.
Gjerdet rundt dette gruvehullet er ødelagt. Hvem er det sitt ansvar?
Sykkelpostene vil være tilgjenglige fra 23 mai, og ikke fra åpningsdagen som det feilaktig ble skrevet i et tidligere innlegg.
mvh arrangøren
Maridalten selges hos El-kjøp på Kjelsås og Linnerudkollen. Det er sikkert flere steder.
God å være i gang igjen, fine forhold, utsø i ganglaget som alltid på årets første tur. God sesong!
ble det vær. Starter som regel med Vettakollen etter snøfattig vinter. Klarte å bomme grovt fra 3 til 4, gjør begynnerfeil hvert år-:)
God sesong
Oppdatering 15.5.12: Kjelsås IL har lagt ut informasjon om Maridalten 2012 på sine hjemmesider (kjelsaas.no). Mine øvrige innlegg er slettet. Bildet er fra september 11..
Stifinnerns sesongposter og postjakta er nå ute i skogen.
Det meldes om flotte forhold i skogen, med snø kun i nordhellinger og høyere deler av marka.
Vi håper på godt oppmøte på vår stand ved Sognsvann på åpningsdagen (søndag 29 april).
God tur i skogen.
Hvilke kart er postene på? Finner ikke noe informasjon på nett.
En ny sesong står for døren. Søndag 29. april er årets offisielle åpningsdag.
Tradisjonen tro vil arrangøren ha stand ved bommen på Sognsvann. Her vil det bli mulighet til å kjøpe Stifinner'n og Postjaktakonvolutt, samt til å prøve seg på startpostene. Standen er bemannet fra kl. 11 - 15.
Hilsen arrangøren